DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ DERSİ İÇERİKLERİ


Zengin Konu Anlatımları
Genişletilmiş ve yalın bir dil kullanılarak hazırlanan konu anlatımları ile sınıf içinde uyumlu bir şekilde ders işleyebilirsiniz. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi konularına ait özet ifadeler slaytlar arasında vurucu bir şekilde hazırlandığı için anlatılan konu ile ilgili ana mesajlarınızı öğrencilere rahatlıkla verebilirsiniz.Dinimize ait bilgiler tam da çocukların severek takip edeceği şekilde kıssalarla ve hikayelerle anlatılmıştır.

 
Slayt Halinde Anlatım Kolaylığı
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders konuları slaytlar halinde ve bol çizgi görselli olarak hazırlanmıştır ve slayt sonlarında işlenen konuya ait konu etkinlikleri vardır.

Slayt bitiminde ise konuya ait konu testleri bulunmaktadır.Ayrıca ünite sonlarında ünite testleri bulunmaktadır.Tüm öğrencilerinizin site içinde yaptıkları faaliyetleri online olarak öğretmen panelinden görerek öğrenciniz hakkında tespitlerde bulunabilir eksik edindiği kazanımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 
 
Ödev Verebilir Sonuçlarını Görebilirsiniz
Tüm ünitelerin sonlarında en az 10'ar sorudan oluşan 1 adet ünite testi ile birlikte bir adet ödev testi de bulunmaktadır.Dilerseniz öğrencilerinize bu ödevleri basılı olarak verebilirsiniz.Online olarak yapılan ödevlerde kimlerin ödevlerini yapıp yapmadığını yine online olarak gözlemleyebilir,öğrencilerinizin eksik yönlerini tespit edebilirsiniz.

 

Öğrencilerinize Harçlık Verebilirsiniz
Öğretmen panelinizde bulunan bir uygulama ile öğrencilerinizden başarılı hareketlerde bulunanlara veya zorluk derecesi yüksek soruları çözenlere ZEGO LİRASI harçlık dağıtabilir ve öğrencilerinizle aranızda kuvvetli bağlar oluşturabilirsiniz.

Öğrencimiz,yapmış olduğu bu olumlu davranış sonucunda kazandığı ZEGO Liralarını oyun oynamak veya sitemizden ücretsiz alışveriş yapmak için de kullanabilir.Bu durum diğer öğrencilere de örnek oluşturacağından toplu olarak sınıfımıza başarı anlamında katkıda bulunacaktır.

 
 
ZEGO'yu bilgisayarınızda, tabletinizde ve
akıllı telefonunuzda kolayca kullanın.

Hemen Üye Ol Ücretsiz Deneyin

 
Zego Eğitim
Anasayfa
Zego Hakkında
Zego Nedir?
Zego'da Neler Var?
İçerikleri Keşfet
Avantajlar
Sık Sorulan Sorular
Fiyatlar
Üyelik
Sınıf Üyeliği
Öğrenci Üyeliği
Öğretmen Üyeliği
Veli Üyeliği
Kurumsal
Abonelik Sözleşmesi
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Gizlilik ve Güvenlik
Teslimat ve İade Şartları
Bayilik Sistemi
İletişim
E-Posta : bilgi@zegoegitim.com
Sosyal Medya
 |  © Tüm Hakları Saklıdır.